2oς Ο Λαμπρόπουλος Κ και 3ος ο Δελής στη Μεσσήνη

Διακρίσεις και στο εαρινό τουρνουά της Μεσσήνης είχε ο όμιλος μας με δύο αθλητές του στην κατηγορία των ανδρών.

Στις δυο κατηγορίες των ανδρών division 2 και division 1 οι αθλητές μας Λαμπρόπουλος Κλέμ και Δελής Κωνσταντίνος κατέκτησαν την 2η και την 3η θέση αντίστοιχα.
Αγωνιστικά ο Λαμπρόπουλος Κλέμ περνώντας από 3 γύρους προκριματικών, αγωνίστηκε στο κυρίως ταμπλό του division 2. Στον πρώτο γύρο του κυρίως ταμπλό επικράτησε του Χρυσανθακόπουλου με 2-1 σετ (63 36 64). Στον ημιτελικό αγωνίστηκε και κέρδισε τον Σπανό με 2-0 σετ (64 64) μπαίνοντας στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, όπου και ηττήθηκε απο τον Τσίκινη με 2-0 σετ (60 62). Με πέντε νίκες και μια ήττα ο αθλητής μας Λαμπρόπουλος Κλέμ κατέκτησε την 2η θέση του Εαρινού τουρνουά της Μεσσήνης.

delis_3os_mssini_2016_site

Από την άλλη ο Δελής Κωνσταντίνος αγωνιζόμενος στο division 1 πέρασε και αυτός με τη σειρά του 3 γύρους προκριματικών και στο κυρίως ταμπλό στην οκτάδα επικράτησε του Πουλακίδα με 2-0 σετ (63 64). Στον ημιτελικό δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από τον Δουκουμόπουλο με 2-1 σετ (36 64 36) κατακτώντας την 3η θέση.

lampropoylos1
Η διοικούσα επιτροπή και η προπονητική ομάδα του ομίλου συγχαίρουν δημόσια και τους δυο παίχτες (Λαμπρόπουλο και Δελή) και τους εύχονται καλή επιτυχία σε Παπαφλέσσεια και Peloponnesus Tennis Masters αντίστοιχα.

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΧΟΛΙΑ

spot_img

Με κατάνυξη και ευλάβεια η περιφορά του Επιταφίου στην Πύλο

Σε κατανυκτική ατμόσφαιρα τελέστηκε την Μεγάλη Παρασκευή 3 Μαΐου η Ακολουθία του Επιταφίου Θρήνου, στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου στην Πύλο, με την παρουσία του πρώην Πρωθυπουργού κ. Αντώνη Σαμαρά, του Δημάρχου Πύλου – Νέστορος κ. Παναγιώτη Καρβέλα, του Περιφερειακού Συμβούλου κ. Τάσου Σαρδέλη, του Προέδρoυ του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Πύλου κ. Γεωργίου Κουφόγιωργα

Την Κυριακή 5 Μαΐου “βαρκαρόλα τη βραδιά των ευχών” στο λιμάνι της Κορώνης

Την Κυριακή του Πάσχα 5 Μαΐου θα πραγματοποιηθεί η “Βαρκαρόλα τη βραδιά των ευχών” στην προκυμαία της Κορώνης, που θα ξεκινήσει στις 20:00. Οι βάρκες των ιδιωτών και των επαγγελματιών ψαράδων θα ξεκινήσουν στις 20:00 να δέχονται επισκέπτες για βαρκάδα εντός του λιμανιού της Κορώνης, με σημείο συνάντησης μπροστά από το πρώην Δημαρχείο. Οι συμμετέχοντες