ΤΕΥΧΗ ΔΗΜΟΠΡΑΤΗΣΗΣ: espd-request-v2 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ_signed ΠΕΡΙΛΗΨΗ_ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ_ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ 98ΚΓΩ1Β-ΠΘΠ_ 2024_0_1 espd-request-v2 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ.html espd-request-v2 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ.xml ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΑΠΛΑΣΗΣ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗΣ ΖΩΝΗΣ Α ΦΑΣΗ The post ΤΕΥΧΗ ΔΗΜΟΠΡΑΤΗΣΗΣ – Ανάπλαση παραλιακής ζώνης από την οικία Τσικλητήρα έως το τουριστικό περίπτερο στην Πύλο appeared first on Pylos.
«Θέλω να ευχαριστήσω και δημόσια τον αποχωρήσαντα Γενικό Γραμματέα του Δήμου Πύλου-Νέστορος και αγαπητό αδελφό, φίλο και εξαίρετο επιστήμονα Πολιτικό Μηχανικό κ. Βασίλειο Τσώνη, για την αμέριστη στήριξή του στην παραγωγή του δημοτικού έργου μέχρι σήμερα. Με τον Βασίλη μας συνδέει μια βαθιά προσωπική σχέση που εδώ και 50 χρόνια περίπου, είναι αδιατάρακτη και αμοιβαίας
Σας προσκαλούμε στην εκδήλωση παρουσίασης του βιβλίου “ο εκ Κορώνης Όσιος Θεόδωρος Κυθήρων”, της Βασιλικής Κολοκάθη την Κυριακή 21 Ιουλίου 2024, ώρα 20:00 στον αύλειο χώρο του Ιερού Προσκυνήματος της Παναγιάς Ελεήστριας στην Κορώνη. Ομιλητές για το βιβλίου: Κλεοπάτρα Ηλονίδου, Φιλόλογος, Ξεναγός, MSC στη Μεσαιωνική/Βυζαντινή Ιστορία και στον Θρησκευτικό Τουρισμό & Αικατερίνη Διαμαντοπούλου-Κουτσουμπού, Θεολόγος-Φιλόλογος
Ο Δήμος Πύλου-Νέστορος σε συνεργασία με τον Σύλλογο Σκελετικής Υγείας Πεταλούδα και το Εθνικό Διαδημοτικό Δίκτυο Υγιών Πόλεων μέσα στα πλαίσια της καμπάνιας για την ευαισθητοποίηση του κοινού γύρω από την χρόνια φλεβική νόσο με τίτλο «Φρόντισε ότι σε στηρίζει», διοργάνωσαν σημαντική εκδήλωση ενημέρωσης και προληπτικού ελέγχου για τη χρόνια φλεβική νόσο, η οποία σημείωσε
Σας προσκαλούμε όπως παραστείτε στον εορτασμό της Επετείου της Μάχης «ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΓΕΦΥΡΙ» μεταξύ των Ελλήνων και των Γερμανικών στρατευμάτων κατοχής, που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Ιουλίου 2024 και ώρα 10.30 π.μ. στη Δημοτική Κοινότητα Χώρας του Δήμου Πύλου-Νέστορος (ΣΤΟ ΝΕΟ ΓΕΦΥΡΙ ΜΑΝΟΥΣΟΥ). Ο Δήμαρχος Πύλου – Νέστορος Παναγιώτης Θεοδ. Καρβέλας ______________________________________________________________________________ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΠΕΤΕΙΟΥ
Ο Δήμος Πύλου – Νέστορος, φέτος το καλοκαίρι, μετατρέπεται σε μια μεγάλη σκηνή τέχνης και πολιτισμού, με συναυλίες, παραστάσεις θεάτρου και μουσικής για μικρούς και μεγάλους, που θα φιλοξενηθούν σε πλατείες κι ανοιχτούς χώρους, με ελεύθερη είσοδο. Ο Δήμος Πύλου – Νέστορος σας προσκαλεί να συμμετέχετε στο πολιτιστικό καλοκαίρι για το έτος 2024, που διοργανώνει σε συνεργασία