Με επιτυχία ο τερματισμός και η λήξη του 12ου Αργειακού Μυκηναϊκού Δρόμου (pics)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Με μεγάλη επιτυχία και εκατοντάδες συμμετοχές έγινε ο τερματισμός του 12 Αργειακού Μυκηναϊκού δρόμου.

Οι αθλητές τερμάτισαν στην πλατεία Αγίου Πέτρου και ακολούθησαν οι απονομές. Νικητές ανακηρύχθηκαν για τον Ημιμαραθώνιο Δρόμο οι 3 (τρείς) πρώτοι/ες της γενικής κατάταξης οι οποίοι πήραν κύπελλο & μετάλλιο.   Επίσης κύπελλο & μετάλλιο πήραν και οι πρώτοι/ες των ηλικιακών κατηγοριών ενώ οι δεύτεροι/ες, τρίτοι/ες ειδικό μετάλλιο.  Στο δρόμο των 5,5 χλμ. ο πρώτος/η παρέλαβε μετάλλιο και κύπελλο ενώ οι δεύτεροι/ες , τρίτοι/ες παρέλαβαν ειδικό μετάλλιο. Όλα τα παιδιά που συμμετείχαν παρέλαβαν μετάλλιο και αναμνηστικό δίπλωμα.

Τις απονομές έκαναν μεταξύ άλλων ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών, ο βουλευτής Αργολίδας Γιάννης Ανδριανός, η βαλκανιονίκης πρωταθλήτρια  Μαρία Πολύζου,  ο Πρόεδρος Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνική Μέριμνα & Αθλητισμός Βαγγέλης Τζαβέλας  κα.