Δείτε ολόκληρο το πρόγραμμα του ARCADIAN SCREENINGS 2017
CINEVILLE ΤΡΙΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 23/2/2017
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 – 14.00 Η ΒΟΛΤΑ (10’)– A.Σιάμπου –Ελλάδα
Συζήτηση (15΄)
Η κρυμμένη ομορφιά της Τρίπολης (10’)- Παπουτσή Βασιλική, Παναγάκη Βασιλική – Ελλάδα
Ζωή στις ράγες (20΄) – Φ. Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα
This was Hasankeyf (91’), Tommaso Vitali, Ιταλία/Αγγλία/Τουρκία
ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00-20.00 Το Άγγιγμα ενός Αγγέλου / Touch of an Angel (60 min), Marek Tomasz Pawlowski, Πολωνία
20.15 – 20.35 Ζευγολατειό-Αλάσκα (40’), Μ.Ρόζη – Μαθητές Α΄Λυκείου, Ελλάδα
20.35 – 20.50 Συζήτηση
16αρηδες (10΄), Μαθητές Α΄Λυκείου, Ελλάδα
21.05 – 21.15 Η βιβλιοθήκη μια φορά κι έναν καιρό (10’), Συλλογική ταινία, Ελλάδα
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/2/2017
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 – 14.00 Σχολική εκδρομή / Klassnfahrt (86), Henner Winckler, Γερμανία
Το συνέδριο των ζώων / The conference of the animals (95΄), Curt Linda, Γερμανία
ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 – 19.55 Inside the DMZ (52΄), Jeong Gyoung-youl, Lim Huyn Chan & Michel Noll, Κίνα/Γαλλία
20.10 – 20.35 Aikido (25΄), Γιώργος Κολιόπουλος, Ελλάδα
20.35 – 20.45 Σανατόρια (10΄), Γεωργία Παπαδοπούλου, Γιώργος Μακρής, Ελλάδα
20.45 – 21.00 Ελαιοχώρι (15’), Δ. Κολιόπουλος, Ελλάδα
21.15 – 23.20 Ανατολικός άνεμος (105΄), Katja von Garnier, Γερμανία
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/2/2017
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 – 14.00 Η βιβλιοθήκη μια φορά κι έναν καιρό (10’), Συλλογική ταινία, Ελλάδα
Ελαιοχώρι (15’), Δ. Κολιόπουλος, Ελλάδα
Σανατόρια (10΄), Γεωργία Παπαδοπούλου, Γιώργος Μακρής, Ελλάδα
ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 – 19.55 Lost army (52 min), LEE Li-Saho, P: LIN Leh-chyn & Michel NOLL, Κίνα/Γαλλία
20.10 – 20.20 Η βόλτα (10’)– A.Σιάμπου –Ελλάδα
20.20 – 20.35 Συζήτηση
20.35 – 20.45 Η κρυμμένη ομορφιά της Τρίπολης (10’)- Παπουτσή Βασιλική, Παναγάκη Βασιλική – Ελλάδα
20.45 – 20.55 Ζωή στις ράγες (20΄)- Φ. Κωνσταντόπουλος, Ελλάδα
21.10 – 21.35 Μνήμες απελευθέρωσης (25’), Νίκος Καβουκίδης, Ελλάδα
21.35 – 21.55 Συζήτηση
22.00 – 23.40 Γκιλτ / Guilt (92’), Βασ. Μαζωμένος, Ελλαδα
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/2/2017
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 – 11.40 Ζευγολατειό-Αλάσκα (40’), Μ.Ρόζη – Μαθητές Α΄Λυκείου, Ελλάδα
11.40 – 11.55 Συζήτηση
12.10 – 12.30 Aikido (25΄), Γιώργος Κολιόπουλος, Ελλάδα
ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 – 19.20 Αφιέρωμα στον ηθοποιό ΓΙΩΡΓΟ ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟ
ΕΚΕΙΝΟΣ & ΕΚΕΙΝΟΣ-ΤΟ ΑΥΓΟ
19.20 – 19.40 ΣΥΖΗΤΗΣΗ
20.00 – 20.15 Αφιέρωμα στον ηθοποιό Γιώργο Μιχαλακόπουλο
Γ.Μιχαλακόπουλος – 60 χρόνια – 60 ΧΡΟΝΙΑ (15΄), Ν. Καβουκίδης, Ελλάδα
20.15 – 20.50 Women in sink (36΄), Iris Zaki, Israel-Αμερική
21.05 – 21.30 Εισιτήριο από το παρελθόν / Ticket from the past (23΄), Miriam Steen, Rike Holtz, Γερμανία
ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ
Υπαίθριο Μουσείο Υδροκίνησης
ΠΕΜΠΤΗ 23/2/2017
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 – 12.00
– Ζευγολατειό-Αλάσκα (40’), Μ.Ρόζη – Μαθητές Α΄Λυκείου, Ελλάδα
– Η κρυμμένη ομορφιά της Τρίπολης(10’)- Παπουτσή Βασιλική, Παναγάκη Βασιλική – Ελλάδα
ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00– 20.30 Σχολική εκδρομή / Klassenfahrt (86), Henner Winckler, Γερμανία
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/2/2017
19.00 – 21.00 Οι τελευταίες μέρες / Sophie Scholl-The final days (116΄), Marc Rothemund, Γερμανία
ΣΑΒΒΑΤΟ 25/2/2017
19.00 – 20.30 Τα παιδιά του φεγγαρόφωτος / Children of the moon (87΄), Manuela Stacke, Γερμανία.
ΚΥΡΙΑΚΗ 26/2/2017
12.00 – 13.35 Το συνέδριο των ζώων / The conference of the animals (95΄), Curt Linda, Γερμανία
ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 23/2/2017
ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
11.00 – 12.10
Ζευγολατειό-Αλάσκα (40’), Μ.Ρόζη – Μαθητές Α΄Λυκείου, Ελλάδα
Aikido (25΄), Γιώργος Κολιόπουλος, Ελλάδα
ΒΡΑΔΥΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
19.00 – 20.30 Τα παδιά του φεγγαρόφωτος / Children of the moon (87΄), Manuela Stacke, Γερμανία.
ΑΣΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 23/2/2017
19.00 19.40 Ζευγολατειό-Αλάσκα (40’), Μ.Ρόζη – Μαθητές Α΄Λυκείου, Ελλάδα
19.50 – 20.50 Το Άγγιγμα ενός Αγγέλου / Touch of an Angel (60 min), Marek Tomasz Pawlowski, Malgorzata Walczak, Πολωνία