1ος ο Ζωγραφάκης της ΑΕΚ Τρίπολης στο ΣΒΑΕ της Τρίπολης

Την πρώτη θέση στα διπλά στο τουρνουά ΣΒΑΕ που έγινε στην Τρίπολη από το Smash κατέκτησε ο αθλητής μας Ζωγραφάκης Δαβίδ. Με συναθλητή του για μια κόμη φορά τον Ρούση Θοδωρή κατέκτησαν για ένα ακόμη τουρνουά την πρώτη θέση στα διπλά.

Στα αποτελέσματα του 16άρι ταμπλό, που διαμορφώθηκε στην Τρίπολη, το ζευγάρι των Ζωγραφάκη – Ρούση επικράτησαν, περνώντας τον πρώτο γύρο bye,  στον δεύτερο των Ροζανίτη – Αγγελλάκου με 2-0 σετ και στα ημιτελικά των Σωτήρχου – Βαρότση με το ίδιο σκορ. Στον μεγάλο τελικό ήταν και πάλι νικητές κερδίζοντας τους Χατζηδάκη – Αιδίνη με 2-0 σετ.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Πολλά συγχαρητήρια στον αθλητής μας Ζωγραφάκη και στον συναθλητή του Ρούση, τόσο από την Διοίκηση, όσο και από την προπονητική ομάδα του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης.

Καλή συνέχεια παιδιά και πάντα επιτυχίες.