1ος ο Γκουντάνης Βασίλης στο SMASH DIVISIONS TOURNAMENT

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Την πρώτη θέση κατέλαβε ο αθλητής του Σ.Α.Τ, Γκουντάνης Βασίλης στο φθινοπωρινό τουρνουά επιπέδων που διοργάνωσε το SMASH TRIPOLIS TENNIS CLUB, παίζοντας στον τελικό της κατηγορίας ανδρών D2 που διεξήχθη την περασμένη βδομάδα στις εγκαταστάσεις του συλλόγου με αντίπαλο τον Λερίκο Άρη.

Ο αθλητής μας έκανε ένα εξαιρετικό τουρνουά παίζοντας πολύ καλό τέννις καθ’όλη τη διάρκειά του και κατέκτησε άξια την πρώτη θέση στην κατηγορία του. Σε 64αρι ταμπλό κέρδισε κατά σειρά τους Λαμπίρη (60, 63), Στιβακτάκη (62, 46, 105), Λαμπρόπουλο (64, 60), Καρούτζο (75 64), Καλόθη (76, 36, 108) και στον τελικό τον Λερίκο σε μια συναρπαστική αναμέτρηση με σκορ 62, 26, 107.

Η διοίκηση του Σ.Α.Τ και η προπονητική ομάδα Ξαγάς Χάρης και Μυλωνάς Γιάννης συγχαίρουν τον αθλητή τους και εύχονται ανάλογη συνέχεια και καλή δύναμη στην νέα αγωνιστική σεζόν που ξεκινά σε λίγο καιρό.

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΧΟΛΙΑ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Τρίπολη | Το πρόγραμμα εισόδου των Επιταφίων στην κεντρική Πλατεία Αγίου Βασιλείου

Η Ιερά Μητρόπολη Μαντινείας και Κυνουρίας ανακοίνωσε το πρόγραμμα...

«Τουρισμός για όλους 2024»: Έγινε η κλήρωση – Μάθετε τα αποτελέσματα

Το πρωί της Παρασκευής 26/4 πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για...

Τρίπολη: Αλλαγή μέρας λειτουργίας των λαϊκών αγορών για τη Μεγάλη Εβδομάδα

Τη Μεγάλη Εβδομάδα, οι λαϊκές αγορές της πλατείας Βαλτετσίου...

ΕΛ.ΑΣ: Χρήσιμες συμβουλές προς τους πολίτες, για την αποφυγή κλοπών κατά την εορταστική περίοδο του Πάσχα

Η Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση, αποσκοπώντας στην αποφυγή κλοπών,...