Παναρκαδικός: Πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι στον Πανηλειακό

Νίκησε ο Παναρκαδικός τον Πανηλειακό στο πελοποννησιακό ντέρμπι για την 16η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής με σκορ 2-0

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς, όμως μόλις στο 8′ η ομάδα της Τρίπολης με τον Ευαγγέλου έκανε το 1-0, οι γηπεδούχοι στην συνέχεια άσκησαν μεγάλη πίεση χωρίς να καταφέρουν να πετύχουν ένα δεύτερο τέρμα με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείνει με τον Παναρκαδικό να προηγείται 1-0.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξαν πολύ τα πράγματα με τον Παναρκαδικό να διατηρεί τον έλεγχο χωρίς να μπορεί να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα μέχρι το 65′ που ο νεοεισελθών Ομπόσου βρήκε δίχτυα με όμορφο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Ο Πανηλειακός πίεσε, έπαιξε με παίκτη παραπάνω στα τελευταία λεπτά του ματς, όμως το μόνο που κατάφερε ήταν ένα σουτ του Σωτηρόπουλου στο δοκάρι -απευθείας φάουλ- στο 90`

Έτσι η ομάδα της Τρίπολης πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής