Αυτοψία στην υπό κατασκευή γέφυρα της παράκαμψης Δολιανών, στον επαρχιακό δρόμο Τρίπολης – Αστρους, έκανε σήμερα Παρασκευή 14 Αυγούστου, ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας.
Ο περιφερειάρχης, συνοδευόμενος από τον αντιπεριφερειάρχη Αρκαδίας Χρήστο Λαμπρόπουλο, τον πρόεδρο του Περιφερειακού Συβουλίου Μανώλη Σκαντζό και υπηρεσιακά στελέχη, ενημερώθηκε για την πρόοδο του έργου, η οποία -όπως διαπιστώθηκε- εξελίσσεται με γρήγορους ρυθμούς.
Το εν λόγω έργο προβλέπει χωματουργικές εργασίες, τεχνικά έργα, οδοστρωσία, ασφαλτικά, σήμανση, ενώ θα γίνει γεφύρωση του ποταμού Τάνου καθώς και κατασκευή δύο κάθετων οδών.
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.