Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Oι αντίπαλοι του Παναρκαδικού στη Γ Εθνική

Oι αντίπαλοι του Παναρκαδικού στη Γ Εθνική

Η Επιτροπή Έκτακτων Θεμάτων της ΕΠΟ έλαβε τις εξής αποφάσεις σχετικά με το Πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας, περιόδου 2015-2016.

1.  Από τη Γ΄ Εθνική κατηγορία θα προβιβαστούν στη Β΄ Εθνική κατηγορία, μετά την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος και την  τελική επικύρωση των βαθμολογικών πινάκων οι πρωταθλήτριες ομάδες των τεσσάρων ομίλων (μία από κάθε όμιλο). Σύνολο: τέσσερις (4) ομάδες.

Στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας για την περίοδο 2016/2017 θα παραμείνουν, σε κάθε όμιλο, οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις από την 2η έως και την 9η. Οι υπόλοιπες ομάδες κάθε ομίλου θα υποβιβαστούν στα πρωταθλήματα ευθύνης των Ε.Π.Σ. που ανήκουν.
Από τα πρωταθλήματα ευθύνης των Ε.Π.Σ. θα προβιβαστούν στη Γ΄ Εθνική (για την περίοδο 2016/2017) είκοσι οχτώ (28) ομάδες, δηλαδή οι δύο (2) πρώτες ομάδες από κάθε ένα από τους δεκατέσσερις (14) ομίλους που συγκροτούνται.

2. Το πρωτάθλημα της περιόδου 2015/2016 θα ξεκινήσει τις 27 Σεπτεμβρίου 2015 και θα λήξει (και για τους τέσσερις ομίλους) τις 30 Απριλίου 2016. Το πρωτάθλημα θα διεξάγεται Σάββατο και Κυριακή αλλά θα έχει και τέσσερις (4) εμβόλιμες αγωνιστικές μέρες στο πρόγραμμα του 1ου και 2ου ομίλου τις Τετάρτες 14.10.2015, 04.11.2015, 25.11.2015 και 16.12.2015.

3.  Στο πρωτάθλημα μετέχουν συνολικά εξήντα πέντε (65) ομάδες. Οι όμιλοι θα καταρτιστούν, όπως και στις προηγούμενες περιόδους, με γεωγραφικά, κατά βάση, κριτήρια για τη μείωση του λειτουργικού κόστους των ομάδων. Οι όμιλοι θα είναι τέσσερις (4) και θα αποτελούνται ο 1ος και ο 2ος από δεκαεφτά (17) ομάδες, ο 3ος από δεκαπέντε (15) ομάδες και ο 4ος από δεκαέξι (16) ομάδες.

Πάμε να δούμε τους αντιπάλους του Παναρκαδικού τη νέα αγωνιστική περίοδο.

1ος Όμιλος

1. Ε.Π.Σ. Έβρου- ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ Α.Σ.
2. Ε.Π.Σ. Έβρου- Εθνικός ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ Μ.Γ.Σ.
3. Ε.Π.Σ. Καβάλας-ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Α.Σ.
4. Ε.Π.Σ. Καβάλας - ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ Γ.Σ.
5. Ε.Π.Σ. Καβάλας - ΚΑΒΑΛΑ Α.Ο.
6. Ε.Π.Σ. Δράμας- ΔΟΞΑ Δράμας Γ.Σ.
7. Ε.Π.Σ. Σερρών- ΕθνικόςΓΑΖΩΡΟΥ Μ.Γ.Σ.
8. Ε.Π.Σ. Κιλκίς- ΕθνικόςΝ. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ Α.Ο.
9. Ε.Π.Σ. Μακεδονίας- ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ Μ.Γ.Σ.
10. Ε.Π.Σ. Μακεδονίας- ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ Μ.Φ.Α.Ο.
11. Ε.Π.Σ. Μακεδονίας- ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ Α.Σ.
12. Ε.Π.Σ. Μακεδονίας- ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Α.Σ.
13. Ε.Π.Σ. Μακεδονίας- ΛΑΓΚΑΔΑ Α.Π.Ε.
14. Ε.Π.Σ. Φλώρινας- ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ Μ.Σ.Ε.Σ.
15. Ε.Π.Σ. Πέλλας- ΑΠΟΛΛΩΝ 1960 Α.Σ.
16. Ε.Π.Σ. Κοζάνης- ΚοζάνηςΦ.Σ.
17. Ε.Π.Σ. Κοζάνης- ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 Α.Σ.

2ος Όμιλος

1. Ε.Π.Σ. Πιερίας- ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΙΑΣ Α.Μ.Ε.Σ.
2. Ε.Π.Σ. Πιερίας- ΠΥΔΝΑ ΚΙΤΡΟΥΣ Μ.Α.Σ.
3. Ε.Π.Σ. Πιερίας- ΠΙΕΡΙΚΟΣ Σ.Φ.Κ.
4. Ε.Π.Σ. Πιερίας- ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ Π.Α.
5. Ε.Π.Σ. Πρέβεζας-Λευκάδας - ΕθνικόςΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ Α.Π.Σ.
6. Ε.Π.Σ. Πρέβεζας-Λευκάδας - ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ Π.Α.Σ.
7. Ε.Π.Σ. Θεσπρωτίας- ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ Α.Σ.
8. Ε.Π.Σ. Άρτας- ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ Α.Ε.
9. Ε.Π.Σ. Τρικάλων- ΦΑΡΚΑΔΟΝΑΣ Α.Ε.
10. Ε.Π.Σ. Λάρισας- ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ Α.Σ.
11. Ε.Π.Σ. Λάρισας- ΠΥΡΑΣΟΣ Α.Σ.
12. Ε.Π.Σ. Λάρισας- ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ Γ.Σ.
13. Ε.Π.Σ. Λάρισας- ΔΩΤΙΕΥΣ ΑΓΙΑΣ Α.Ο.
14. Ε.Π.Σ. Λάρισας- ΤΣΑΡΙΤΣΑΝΗΣ Α.Ο. ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ
15. Ε.Π.Σ. Λάρισας- ΤΥΡΝΑΒΟΣ 2005 Α.Ο.
16. Ε.Π.Σ. Φθώτιδας- ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ Α.Σ.
17. Ε.Π.Σ. Φωκίδας- ΦΩΚΙΚΟΣ Α.Σ.

3ος Όμιλος

1. Ε.Π.Σ. Λέσβου- ΑΙΟΛΙΚΟΣ Α.Ε.Π.Σ.
2. Ε.Π.Σ. Χίου- ΚΑΝΑΡΗΣ ΝΕΝΗΤΩΝ Α.Π.Ο.
3. Ε.Π.Σ. Εύβοιας- ΧΑΛΚΙΣ Α.Ο.
4. Ε.Π.Σ. Εύβοιας- ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ
5. Ε.Π.Σ. Ζακύνθου- ΛΕΒΑΝΤΕ Α.Ο.
6. Ε.Π.Σ. Κορινθίας - ΛΟΥΤΡΑΚΙ Π.Α.Ο.
7. Ε.Π.Σ. Αρκαδίας - ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Α.Ο.
8. Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας - ΚΑΛΑΜΑΤΑ Π.Σ.
9. Ε.Π.Σ. Ηλείας - ΔΟΞΑ ΝΕΑΣ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ Α.Π.Ο.
10. Ε.Π.Σ. Ηλείας - ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. ΒΑΡΔΑΣ
11. Ε.Π.Σ. Ηλείας - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. ΠΥΡΓΟΥ
12. Ε.Π.Σ. Αργολίδας - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ Α.Π.Ο.
13. Ε.Π.Σ. Αργολίδας - ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ
14. Ε.Π.Σ. ΕΠΣΔΑ - ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ Α.Γ.Σ.
15. Ε.Π.Σ. Λακωνίας - ΣΠΑΡΤΗ Α.Ε.


4ος Όμιλος

1. Ε.Π.Σ. Αθηνών- ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.
2. Ε.Π.Σ. Αθηνών- ΚΗΦΙΣΙΑΣ Α.Ε.
3. Ε.Π.Σ. Αθηνών- ΗΡΑΚΛΕΙΟ Α.Ε.
4. Ε.Π.Σ. Αθηνών- ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Α.Ο.
5. Ε.Π.Σ. Αθηνών- ΦΩΣΤΗΡ Α.Ο.
6. Ε.Π.Σ. Αθηνών- ΤΡΑΧΩΝΩΝ Α.Ο.
7. Ε.Π.Σ. Πειραιώς - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Πειραιώς
8. Ε.Π.Σ. Πειραιώς - ΩΝΙΚΟΣ Α.Ο.
9. Ε.Π.Σ. Πειραιώς - ΕθνικόςΠειραιώς Ο.Φ.Π.Φ.
10. Ε.Π.Σ. Ηρακλείου - Ο.Φ.Η.
11. Ε.Π.Σ. Ηρακλείου - ΚΡΟΥΣΣΩΝΑ Π.Α.Ο.
12. Ε.Π.Σ. Ρεθύμνου - ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ Α.Ο.
13. Ε.Π.Σ. Ρεθύμνου - ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ Α.Ο.
14. Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου- ΙΑΛΥΣΟΣ Γ.Α.Σ.
15. Ε.Π.Σ. ΕΠΣΑΝΑ - ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ Α.Ο.
16. Ε.Π.Σ. ΕΠΣΑΝΑ - ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ Α.Ο.