Αρκαδικός – ‘Ατλας 68-58

Πολύ καλός ο Αρκαδικός , έπαιξε πολύ καλό μπάσκετ και πήρε μια σπουδαία και άνετη νίκη.

Πολύ δυνατά ξεκίνησαν οι παίκτες του Αρκαδικού και κατάφεραν μετά από ένα έξοχο πρώτο δεκάλεπτο να επιβληθούν με άνεση των αντιπάλων τους. Με καλή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν ένα σημαντικό προβάδισμα με 8 πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ίδια αγωνιστική εικόνα ήταν, με τα νεαρά παιδιά του Αρκαδικού να έχουν κερδίσει τις εντυπώσεις σκοράροντας έχοντας το (11) σε πολύ καλό βράδυ.  Οι παίκτες του Άτλα κατάφεραν προς το τέλος να μειώσουν την διαφορά σε 6 πόντους.

DSC00035

Το τρίτο δεκάλεπτο δεν ξεκίνησε καλά για τον Αρκαδικό. Έχασε επιθέσεις , αλλά οι αντίπαλοι δεν το εκμεταλλεύτηκαν. Έξι λεπτά πριν την λήξη ο Αρκαδικός κατάφερε να αυξήσει σε 7 πόντους την διαφορά.

Το επιθετικό κρεσέντο του Αρκαδικού συνεχίστηκε και 2 λεπτά πριν την λήξη, πήρε διαφορά 12 πόντων!

1:20 πριν την λήξη αποβλήθηκε ο Δελφάκης του Άτλα από διαιτητή .

Το τρίτο δεκάλεπτο ανέβασε την διαφορά στο σκορ σε 13 πόντους, μετά από ένα πολύ καλό μπάσκετ, με τον 15χρονο Αλεξόπουλο να κλέβει την παράσταση!

Το τελευταίο δεκάλεπτο το έλεγχε η γηπεδούχος ομάδα και τελικά πήρε την νίκη , έχοντας σε καταπληκτική βραδιά τον Μικρό που πέτυχε 28 πόντους!

Τα δεκάλεπτα : 17-9, 38-21,55-42,68-58

Αρκαδικός: Χωματάς 8, Βερβαινιώτης 3, Αλεξόπουλος 8, Παππάς 11, Στρατόπουλος 4, Καψιώτης 2, Τσιράκης, Μικρός 28, Γκέκας, Κουτσουμπός 2, Πασπάτης, Κουλουράς 2

Άτλας : Χαραλαμπόπουλος, Σπάης, Δελφάκης 11, Παναγιωτόπουλος 10, Παυλόπουλος 25, Σαρρής, Μανιατάκος 2, Λουκάς 2, Μαλαπάνης, Μάραντος 6, Γιατράκος 2

00:00:59

10 χρόνια Greek Maritime Golf Event στην Costa Navarino

Αθήνα, 18 Απριλίου 2024 – Το κορυφαίο τουρνουά γκολφ...

Πρόσκληση σε Δημόσια Διαβούλευση

Σχετ.: α) Η υπ΄ αρίθμ. πρωτ. Οικ. 5400/07.11.2013 Απόφαση Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Κορινθίας, όπως ισχύει, β) Ο Ν. 4177/2013, όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει, γ) Το υπ΄ αρίθμ. πρωτ. 6557/18.04.2024 έγγραφο της Αρμόδιας Υπηρεσίας, αναπόσπαστο μέρος της παρούσης. Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στη Διαβούλευση που θα πραγματοποιηθεί τη Μ. Δευτέρα 29 Απριλίου 2024 και ώρα 11:00 π.μ. στην