Αγχωτική νίκη απέναντι στην Μεσσήνη ο Πολύβιος

Με νίκη συνέχισε το αντρικό του Πολύβιου απέναντι στην Μεσσήνη με 53-51 . Σε ένα κακό παιχνίδι με μεγάλη αστοχία και για τις δύο ομάδες φάνηκε από την αρχή ότι το σκορ θα πάει χαμηλά.

Έτσι 4 λεπτά πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 4-4 με το δεκάλεπτο να λήγει 12-4. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Μεσσήνης αντέδρασε και το ημίχρονο έληξε 26-25. Στο τρίτο δεκάλεπτο η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε με 28-38 όμως το δεκάλεπτο έληξε με 41-40 υπέρ του Πολύβιου . Ήταν καθαρό ότι το παιχνίδι θα πήγαινε πόντο πόντο μέχρι το τέλος . Οι δύο ομάδες ήταν κοντά μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο όπου με μία βολή ο Φραγγέας έκανε το τελικό 53-51

Κακή στιγμή ήταν 3 λεπτά πριν το τέλος ο τραυματισμός του Παλαμίδης όπου και αποχώρισε από το παιχνίδι. Του ευχόμαστε όλοι γρήγορη ανάρρωση.

Τα δεκάλεπτα 12-4,26-25,41-40,53-51

Α.Ε.Μ. ΠΟΛΥΒΙΟΣ (Τσώνης , Νικητόπουλος ): Κωστάπαππας, Ανδριόπουλος , Φραγγέας 5, Τρυφωνόπουλος 9(2), Μπαλιώτης 6(2), Ραυτόγιαννης 3(1), Κωτσόπουλος, Βούλγαρης 8, Λαζαρακόπουλος 8, Σιαμπάνης , Απέργης 14(1)

Γ.Σ. ΜΕΣΣΗΝΗΣ : Μπακογιάννης 1, Στωικίδης 1 , Δρακόπουλος 4 (1) , Τόσκα 9 (1) , Παλαμίδης 13 (2) , Ζάγουρας 4 , Τσέκας 7 , Μιχαλόπουλος 12