Το πάλεψε όμως δεν τα κατάφερε μέσα στο Ψυχικό ο Αρκαδικός

Σε ένα ματς ζωής και θανάτου ο Αρκαδικος πάλεψε μέχρι το τέλος χωρίς να καταφέρει να πάρει την πολυπόθητη νίκη μεταφέροντας τη σειρά στην Τρίπολη.

Η ομάδα της Τρίπολης στάθηκε πολύ καλά σε όλο το παιχνίδι καταφέρνοντας σε αρκετά σημεία του αγώνα να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Στο τέλος όμως η ομάδα του Ψυχικού πιο ψυχραιμη κατάφερε να πάρει τη νίκη και να χρειάζεται ακόμα μια για να εξασφαλίσει την παραμονή.

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης βρήκε ανταγωνιστικό τον ΣΕΦΑ που έμεινε κοντά στο σκορ με εναλλαγές στο προβάδισμα. Έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με το 16-14 και με ανάλογη εικόνα και στην β’ περίοδο το ημίχρονο διαμορφώθηκε στο 32-31.

Στην επανάληψη ο Αρκαδικός ξεκίνησε πολύ άσχημα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με -16 πόντους (46-33), ωστόσο οι παίκτες του κ. Δεσποτάκη έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να επιστρέψουν για το καλά στο ματς με το 54-51 στο φινάλε της τρίτης περιόδου, αλλά και το 56-55 στα 08’00 πριν το φινάλε.

Ο Αρκαδικός άντεξε μέχρι το 60-57 στα 04’00, όπου εκεί η αφλογιστία στην επίθεση έδωσε την ευκαιρία στο Ψυχικό να φτάσει στη νίκη με 70-62.

ΨΥΧΙΚΟ – ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 70-62 (2-1)

Δεκάλεπτα: 16-14, 32-31, 54-51, 70-62

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 4, Νοέας 15(2), Χουχούμης, Παπαδημητρίου 3, Ντιαλό 2, Παύλος 25(5), Παπαδιονυσίου 6(2), Τσιώκος 11, Αναγνωστάκης 4. Αρκαδικός

(Δεσποτάκης): Βλάχος, Σίνης 5(1), Μούκας 3(1), Προδρόμου 12(1), Μαραγκάκης 9(2), Τζαϊδάς, Πελτιέρ 13(1), Γαρμπής 5, Αποστολίδης 5(1), Τζουγκαράκης 10.

Λουτράκι: Λεωφορείο με μαθητές της Β Λυκείου έβγαζε καπνούς εν κινήσει

Τρόμαξαν προς στιγμήν μαθητές και καθηγητές της Β Λυκείου...

Επικαιροποίηση έκτακτου δελτίου της ΕΜΥ: Καταιγίδες και άνεμοι

Θυελλώδεις άνεμοι, χαλαζοπτώσεις και ισχυρές καταιγίδες σάρωσαν τη χώρα...

1ο Πανελλήνιο Συνέδριο Επιχειρήσεων Βιομηχανικών Περιοχών

Θεσμικό πλαίσιο, χωροταξικό και αλλαγές στο νόμο 4982/22 στο...

Στις Βρυξέλλες για το EUTeens4Green ο Περιφερειάρχης Δημήτρης Πτωχός | «Νέες φωνές με καινοτόμες ιδέες, γεμάτες ελπίδα για το μέλλον»

Με τη συμμετοχή του Περιφερειάρχη Πελοποννήσου, Δημήτρη Πτωχού, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση ολοκλήρωσης της πρωτοβουλίας EUTeens4Green, που διοργανώθηκε, στις Βρυξέλλες, το διήμερο 18-19 Απριλίου, στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Νεολαίας. Δεκάδες νέοι που επιθυμούν να δραστηριοποιηθούν στον επιχειρηματικό τομέα, συμμετείχαν στη συγκεκριμένη πρωτοβουλία και συνοδευόμενοι από συντονιστές και υποστηρικτές, βρέθηκαν για δύο ημέρες στις Βρυξέλλες, όπου