Ο θρυλικός δρομέας υπεραποστάσεων, Γιάννης Κούρος συνεχάρη τον Φώτη Ζησιμόπουλο για την εμφάνισή του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα 24 ωρών της Ταϊπέι, όπου κατάκτησε την δεύτερη θέση. Ο Αγρινιώτης ultra runner κάλυψε 292 χιλιόμετρα σε 24 ώρες και ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, καταφέρνοντας να γίνει μόλις ο δεύτερος Έλληνας στην ιστορία που κατακτά μετάλλιο στην συγκεκριμένη διοργάνωση, μετά τον Γιάννη Κούρο.
Ο θρυλικός δρομέας υπεραποστάσεων, Γιάννης Κούρος συνεχάρη τον Φώτη Ζησιμόπουλο για την εμφάνισή του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα 24 ωρών της Ταϊπέι, όπου κατάκτησε την δεύτερη θέση. Ο Αγρινιώτης ultra runner κάλυψε 292 χιλιόμετρα σε 24 ώρες και ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου, καταφέρνοντας να γίνει μόλις ο δεύτερος Έλληνας στην ιστορία που κατακτά μετάλλιο στην συγκεκριμένη διοργάνωση, μετά τον Γιάννη Κούρο.
laconiatv.gr
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.