Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του Αστέρα Τρίπολης ανέβηκε πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα μετά τη νίκη με 0-7 απέναντι στις Αμαζόνες Κορινθίας και σε συνδυασμό με την ήττα του Φείδωνα Άργους.
Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ είχαν την πρωτοβουλία και κατάφεραν να σκοράρουν τέσσερις φορές στο πρώτο ημίχρονο.
Η Μητροπούλου στο 16′ άνοιξε το σκορ, ακολούθησε η Χριστοφορίδη στο 25ο λεπτό και η Καραγιάννη στο 30′ και στο 41′ έδωσε αέρα τεσσάρων τερμάτων στον ΑΣΤΕΡΑ.
Στην επανάληψη Χριστοφορίδη και Μητροπούλου σκόραραν ξανά στο 51′ και στο 66′, αντίστοιχα και ένα γκολ σημείωσε η Καντζιώρα στο 63ο λεπτό για το τελικο 7-0.
Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ
Θεοδωρακοπούλου (46′ Κέμου), Λαμπράκη, Τζεβελέκου (46′ Τυροβολά), Μελισσού, Καντζιώρα, Γεωργακοπούλου (60′ Μάλλιαρη), Μητροπούλου, Μαϊδιώτη, Χριστοφορίδη, Καραγιάννη (46′ Γοματού), Μαρίνη (46′ Παντελάκη)
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.