Γυναικεία Ομάδα Αστέρα Τρίπολης: Σειρήνες Γρεβενών – ΑΣΤΕΡΑΣ (0-4)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Τα κορίτσια του ΑΣΤΕΡΑ στο πρώτο ημίχρονο άνοιξαν το σκορ με την Figueiras, η οποία στο 25′ και μετά την εκτέλεση κόρνερ σημείωσε με σουτ το 0-1. Οι φιλοξενούμενες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν και με τα σουτ των Μοσκοφίδου στο 8′ και στο 15′ με το δεύτερο να βρίσκει και στο δοκάρι, της Καραγιάννη στο 10′ και στο 32′ και της Mendoza sto 41′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ πέτυχε τρία ακόμη γκολ. Στο 60′ η Φακίνου με κεφαλιά σημείωσε το 0-2, στο 67′ η Καραγιάννη με σουτ εκτός περιοχής το 0-3 και στις καθυστερήσεις η Μπάσκα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.