Την πρόκριση για το παγκόσμιο πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ πήρε ο Παναγιώτης Κοκκάλας που θα διεξαχθεί τον Αύγουστο στη Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας.
Συνεχίζοντας τις εκπληκτικές εμφανίσεις ο Τριπολιτσιώτης αθλητής κέρδισε την πρώτη θέση στην κατηγορία tul 3 dan ανδρών που του εξασφαλίζει τη συμμετοχή του με την εθνική ομάδα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ταεκβοντό που θα διεξαχθεί τον Αύγουστο στη Φιλιππούπολη της Βουλγαρίας.
Πολύ καλές εμφανίσεις σημείωσαν επίσης η αθλήτρια Ιωάννα Βιτάλι και οι αθλητές Τάσος Καρνέζης, Λευτέρης Τσουκαλάς και Αποστόλης Καλογερόπουλος που συμμετείχαν επίσης στους σημερινούς πανελλήνιους αγώνες πρόκρισης στο ΠΕΑΚ Νεάπολης στη Θεσσαλονίκη!
Discover more from Πελοποννησιακό Πρακτορείο Ειδήσεων
Subscribe to get the latest posts sent to your email.