1-1 στο “Καυτανζόγλειο” ο Αστέρας

Ηρακλής και Αστέρας Τρίπολης αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 στο “Καυτανζόγλειο”. Γκοϊάν ο σκόρερ για τον Αστέρα στο 49΄, ο Κυριακίδης ισοφάρισε για τον Ηρακλή στο 79′

Με ελάχιστες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο απο τον Αστέρα και την πρώτη καλή στιγμή στο 20ο λεπτό με ένα σουτ απο τον Μπουκάμ το οποίο όμως απέκρουσε ο Χουάντερσον και ένα δυνατό σουτ του Μπαράλες στο 45′.
Ο Χουάντερσον απέκρουσε στο 47′ σουτ του Κουρμπέλη εκτός περιοχής όμως στο 49′ δεν έκανε καλή έξοδο σε εκτέλεση κόρνερ του Ρόλε και ο Γκοϊάν έκανε το 0-1 για τον Αστέρα.
Ο Ηρακλής ισορρόπησε το παιχνίδι μετά το καλό πρώτο τέταρτο του Αστέρα και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 79′.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Κυριακίδης, Στάμου, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Πασάς (46′ Ρομάνο), Τσιλιανίδης (75′ Μπουκουβάλας), Αγγελούδης (46′ Τσιλιγκίρης), Περόνε

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Κιτοκό, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Τσοκάνης, Τιε Μπι, Κουρμπέλης, Ρόλε (83′ Τορμένα), Μουκάμ (75′ Γιαννιώτας), Φερνάντεθ, Μπαράλες (90+1′ Πάρα)