Πήρε αυτό που ήθελε στη Ζάκυνθο (ΑΟ Λεβάντε-Παναρκαδικός 0-1)

Μετά την ολοκλήρωση της 15η αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής όπου ο Παναρκαδικός πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Λεβάντε σκαρφαλώνοντας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Παναρκαδικός ήταν το φαβορί του αγώνα και χωρίς να δυσκολευτεί πήρε τους τρεις βαθμούς επιστρέφοντας στην Τρίπολη με τη νίκη.

Η ομάδα της Τρίπολης κέρδισε από ένα πέναλτι σε κάθε ημίχρονο με τον Κώτσιρα να ευστοχεί στο πρώτο και να αστοχεί στο δεύτερο.

O Παναρκαδικός έχοντας το προβάδισμα του 0-1, διαχειρίστηκε το παιχνίδι με εξαιρετικό τρόπο και έχοντας την απαραίτητη συγκέντρωση και έφυγε από την Ζάκυνθο το τρίποντο της νίκης που τον έφερε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Τρίπολη: Αποπνικτική η ατμόσφαιρα από την αφρικανική σκόνη

Αποπνικτική είναι σήμερα (23/4) η ατμόσφαιρα σε όλη τη...

Θρησκευτική Συναυλία Χορωδίας Ορφέας Τρίπολης

Η Χορωδία Ορφέας Τρίπολης, στο πνεύμα των κατανυκτικών ημερών...

Καιρός: Λάσπη και αφρικανική σκόνη

Αυξημένες θα είναι οι συγκεντρώσεις αφρικανικής σκόνης στην ατμόσφαιρα...

Συνάντηση του Περιφερειάρχη Δημήτρη Πτωχού με τον Συντονιστή Επιχειρήσεων, Υποστράτηγο Δημήτρη Γεωργανά

Τον Συντονιστή Επιχειρήσεων Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας και Νήσων, Υποστράτηγο Δημήτρη Γεωργανά, υποδέχτηκε, στα γραφεία της Περιφέρειας, στην Τρίπολη, ο Περιφερειάρχης Δημήτρης Πτωχός, την Τρίτη 24 Φεβρουαρίου. Η αντιπυρική περίοδος, ο προγραμματισμός και οι κατά τόπους ασκήσεις ετοιμότητας, απασχόλησαν τη συζήτηση, η οποία και έγινε σε απόλυτο κλίμα συνεργασίας και συνεννόησης. Η κλιματική αλλαγή, οι υψηλές