Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ολοκλήρωσε τις φιλικές αναμετρήσεις στην Κύπρο (ΑΠΟΕΛ-ΑΣΤΕΡΑΣ 3-2) vid

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ολοκλήρωσε τις φιλικές αναμετρήσεις στην Κύπρο με αντίπαλο τον ΑΠΟΕΛ στο “Μακάρειο Εθνικό Στάδιο”.

Η ομάδα μας προηγήθηκε με τον Γιάννου, είχε δοκάρι με τον Lanzarote και είδε τους Χαραλαμπίδη και Piatkowski να σκοράρουν φτάνοντας στην ανατροπή πριν από το τέλος του ημιχρόνου (2-1).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας πίεσαν για την ισοφάριση με τον Bertoglio να κάνει το 2-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με κεφαλιά του Αρτιματά που έδωσε τη νίκη στον ΑΠΟΕΛ, 3-2.