Όλα τα ονόματα των 300 της νέας Βουλής

Εξακομματική θα είναι η επόμενη Βουλή με τη Νέα Δημοκρατία να έχει 158 έδρες, τον ΣΥΡΙΖΑ 86, το Κίνημα Αλλαγής 22, το ΚΚΕ 15, την Ελληνική Λύση 10 και το ΜέΡΑ25 9 έδρες.

Το κόμμα του Κυριάκου Μητσοτάκη υπερδιπλασιάζει τις βουλευτικές του έδρες εκλέγοντας 158 βουλευτές από 75 που είχε εκλέξει το 2015, ενώ η ήττα του ΣΥΡΙΖΑ αφήνει πολλά προβεβλημένα στελέχη εκτός κοινοβουλίου, αφού χάνει 59 έδρες και πέφτει στις 86 από 145 που είχε καταλάβει πριν από 4 χρόνια.

Την στιγμή που γράφονται αυτές οι γραμμές η ενσωμάτωση βρίσκεται στο 99,91%. Σύμφωνα λοιπόν με τα επίσημα στοιχεία του Υπουργείου Εσωτερικών,με σειρά βάσει ψήφων, οι :

Για τη Νέα Δημοκρατία εκλέγονται:
Επικρατείας: Πικραμμένος Παναγιώτης, Γιαννάκου Μαριέττα , Γεραπετρίτης Γεώργιος, Θεοδωρικάκος Παναγιώτης (Τάκης), Ταραντίλης Χρήστος

 


Α’ Αθηνών: Κεφαλογιάννη Όλγα, Κικίλιας Βασίλειος, Πλεύρης Αθανάσιος, Κακλαμάνης Νικήτας, Συρίγος Ευάγγελος (Άγγελος), Μπογδάνος Κωνσταντίνος, Πιπιλή Φωτεινή

Β1’ Βόρειου Τομέα Αθηνών : Χατζηδάκης Κωνσταντίνος (Κωστής), Γεωργιάδης Σπυρίδων (Άδωνις), Κεραμέως Νίκη, Κουμουτσάκος Γεώργιος, Ρουσόπουλος Θεόδωρος (Θόδωρος), Καιρίδης Δημήτριος, Ράπτη Ζωή

Β2’ Δυτικού Τομέα Αθηνών: Μητσοτάκης Κυριάκος, Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης, Λοβέρδος Ιωάννης-Μιχαήλ (Γιάννης) (

Β3’Νότιου Τομέα Αθηνών : Δένδιας Νικόλαος-Γεώργιος, Κυρανάκης Κωνσταντίνος, Χατζηδάκης Διονύσιος, Θεοχάρης Θεοχάρης (Χάρης), Καραμανλή Άννα, Βούλτεψη Σοφία, Παπαδημητρίου Χαράλαμπος (Μπάμπης), Καλλιάνος Ιωάννης, Σπανάκης Βασίλειος-Πέτρος

 


Α’ Πειραιώς: Κατσαφάδος Κωνσταντίνος, Μελάς Ιωάννης, Μανωλάκος Νικόλαος, Δούνια Παναγιώτα (Νόνη), Μπουτσικάκης Χριστόφορος-Εμμανουήλ

Β Πειραιώς: Μητσοτάκης Κυριάκος, Μαρκόπουλος Δημήτριος (

Α’ Ανατολικής Αττικής: Μαρτίνου Γεωργία, Βορίδης Μαυρουδής (Μάκης), Βλάχος Γεώργιος, Οικονόμου Βασίλειος

Β’ Δυτικής Αττικής: Μπούρας Αθανάσιος, Λιάκος Ευάγγελος, Κώτσηρας Γεώργιος

 


Αιτωλοακαρνανίας: Καραγκούνης Κωνσταντίνος, Σαλμάς Μάριος, Λιβανός Σπυρίδων-Παναγιώτης

Αργολίδος: Ανδριανός Ιωάννης

Αρκαδίας: Βλάσης Κωνσταντίνος

Άρτας: Στύλιος Γεώργιος

 


Αχαΐας: Μητσοτάκης Κυριάκος, Τσιγκρής Άγγελος, Κατσανιώτης Ανδρέας, Φωτήλας Ιάσων (

Βοιωτίας: Κουτσούμπας Ανδρέας

Γρεβενών: Πάτσης Ανδρέας

Δράμας: Μπλούχος Κωνσταντίνος

 


Δωδεκανήσου: Κόνσολας Εμμανουήλ (Μάνος), Υψηλάντης Βασίλειος-Νικόλαος, Ιατρίδη Τσαμπίκα, Παππάς Ιωάννης

Έβρου: Δημοσχάκης Αναστάσιος, Δερμεντζόπουλος Χρήστος, Κελέτσης Σταύρος

Ευβοίας: Κεδίκογλου Συμεών (Σίμος), Ζεμπίλης Αθανάσιος, Πνευματικός Σπυρίδων

Ευρυτανίας: Κοντογεώργος Κωνσταντίνος

 


Ζακύνθου: Ακτύπης Διονύσιος

Ηλείας: Αυγερινοπούλου Διονυσία-Θεοδώρα, Τζαβάρας Κωνσταντίνος, Νικολακόπουλος Ανδρέας

Ημαθίας: Βεσυρόπουλος Απόστολος, Μπαρτζώκας Αναστάσιος, Τσαβδαρίδης Λάζαρος

Ηρακλείου: Αυγενάκης Ελευθέριος, Σενετάκης Μάξιμος

 


Θεσπρωτίας: Γιόγιακας Βασίλειος

Α’ Θεσσαλονίκης: Καραμανλής Κωνσταντίνος, Γκιουλέκας Κωνσταντίνος, Ράπτη Ελένη, Καλαφάτης Σταύρος, Σιμόπουλος Ευστράτιος (Στράτος), Ευθυμίου Άννα, Κούβελας Δημήτριος

Β’ Θεσσαλονίκης: Καράογλου Θεόδωρος, Αναστασιάδης Σάββας, Βαρτζόπουλος Δημήτριος

Ιωαννίνων: Τασούλας Κωνσταντίνος, Καλογιάννης Σταύρος, Κεφάλα Μαρία-Αλεξάνδρα, Αμυράς Γεώργιος

 


Καβάλας: Παναγιωτόπουλος Νικόλαος, Πασχαλίδης Ιωάννης, Λαζαρίδης Μακάριος

Καρδίτσας: Τσιάρας Κωνσταντίνος, Κωτσός Γεώργιος, Σκόνδρα Ασημίνα

Καστοριάς: Τζηκαλάγιας Ζήσης

Κέρκυρας: Γκίκας Στέφανος

 


Κεφαλληνίας: Καππάτος Παναγής

Κιλκίς: Γεωργαντάς Γεώργιος

Κοζάνης: Κωνσταντινίδης Ευστάθιος, Βρυζίδου Παρασκευή, Παπαδόπουλος Μιχαήλ (Μιχάλης), Αμανατίδης Γεώργιος

Κορινθίας: Δήμας Χρίστος, Ταγαράς Νικόλαος, Σούκουλη-Βιλιάλη Μαρία Ελένη (Μαριλένα)

 


Κυκλάδων: Βρούτσης Ιωάννης, Μονογυιού Αικατερίνη, Φόρτωμας Φίλιππος

Λακωνίας: Δαβάκης Αθανάσιος, Κρητικός Νεοκλης

Λάρισας: Χαρακόπουλος Μάξιμος, Κέλλας Χρήστος, Μπίζιου Στεργιανή (Στέλλα)

Λασιθίου: Πλακιωτάκης Ιωάννης

 


Λέσβου: Αθανασίου Χαράλαμπος

Λευκάδας: Καββαδάς Αθανάσιος

Μαγνησίας: Μπουκώρος Χρήστος, Μακρή Ζωή (Ζέττα), Λιούπης Αθανάσιος, Μαραβέγιας Κωνσταντίνος

Μεσσηνίας: Σαμαράς Αντώνιος, Λαμπρόπουλος Ιωάννης, Χρυσομάλλης Μιλτιάδης (Μίλτος), Μαντάς Περικλής

 


Ξάνθης: Τσιλιγγίρης Σπυρίδων (Σπύρος)

Πέλλας: Καρασμάνης Γεώργιος, Σταμενίτης Διονύσιος, Βασιλειάδης Βασίλειος (Λάκης)

Πιερίας: Μπαραλιάκος Ξενοφών (Φώντας), Μάνη-Παπαδημητρίου Άννα, Χιονίδης Σάββας

Πρέβεζας: Γιαννάκης Στέργιος

 


Ρεθύμνης: Κεφαλογιάννης Ιωάννης

Ροδόπης: Στυλιανίδης Ευρυπίδης

Σάμου: Στεφανάδης Χριστόδουλος

Σερρών: Καραμανλής Κωνσταντίνος, Αραμπατζή Φωτεινή, Χατζηβασιλείου Αναστάσιος (Τάσος), Λεονταρίδης Θεόφιλος

 


Τρικάλων: Σκρέκας Κωνσταντίνος, Λιούτας Αθανάσιος, Παπακώστα- Παλιούρα Αικατερίνη (Κατερίνα)

Φθιώτιδας: Σταϊκούρας Χρήστος, Οικονόμου Ιωάννης, Κοτρωνιάς Γεώργιος, Χειμάρας Θεμιστοκλής (Θέμης)

Φλώρινας: Αντωνιάδης Ιωάννης

Φωκίδας: Μπουγάς Ιωάννης

 


Χαλκιδικής: Βαγιωνάς Γεώργιος

Χανίων: Μπακογιάννη Θεοδώρα (Ντόρα), Βολουδάκης Μανούσος-Κωνσταντίνος, Διγαλάκης Βασίλειος

Χίου: Μηταράκης Παναγιώτης (Νότης)

Για τον ΣΥΡΙΖΑ-Προοδευτική Συμμαχία εκλέγονται:
Επικρατείας: Βασιλικός Βασίλειος (Βασίλης), Αχτσιόγλου Ευτυχία, Σκουρλέτης Παναγιώτης (Πάνος), Φλαμπουράρης Αλέξανδρος

 


Α’ Αθηνών: Βούτσης Νικόλαος, Τζανακόπουλος Δημήτριος, Φίλης Νικόλαος, Βερναδάκης Χριστόφορος

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών: Τσακαλώτος Ευκλείδης, Ζαχαριάδης Κωνσταντίνος, Ξενογιαννακοπούλου Μαρία-Ελίζα (Μαριλίζα), Κατρούγκαλος Γεώργιος

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών: Δραγασάκης Ιωάννης, Βίτσας Δημήτριος, Καφαντάρη Χαρούλα (Χαρά), Παπαχριστόπουλος Αθανάσιος (Θανάσης)

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών: Παππάς Νικόλαος, Φωτίου Θεανώ, Μουζάλας Ιωάννης, Μπαλάφας Ιωάννης, Χρηστίδου Ραλλία

 


Α’ Πειραιώς: Δρίτσας Θεόδωρος

Β’ Πειραιώς: Κασιμάτη Ειρήνη (Νίνα), Ραγκούσης Ιωάννης, Αλεξιάδης Τρύφων

Α’ Ανατολικής Αττικής: Τσίπρας Αλέξιος, Σπίρτζης Χρήστος, Αθανασίου Αθανάσιος (Νάσος) (

Β’ Δυτικής Αττικής: Τσίπρας Γεώργιος

 


Αιτωλοακαρνανίας: Βαρεμένος Γεώργιος, Μωραΐτης Αθανάσιος (Θάνος)

Αργολίδος: Γκιόλας Ιωάννης

Αρκαδίας: Παπαηλιού Γεώργιος

Άρτας: Γεροβασίλη Όλγα

 


Αχαΐας: Τσίπρας Αλέξιος, Αναγνωστοπούλου Αθανασία (ΣΙΑ), Μάρκου Κωνσταντίνος (

Βοιωτίας: Πούλου Παναγιού (Γιώτα)

Δράμας: Ξανθόπουλος Θεόφιλος

Δωδεκανήσου: Σαντορινιός Νεκτάριος

 


Έβρου: Γκαρά Αναστασία (Νατάσα)

Ευβοίας: Αποστόλου Ευάγγελος, Χατζηγιαννάκης Μιλτιάδης

Ηλείας: Καλαματιανός Διονύσιος-Χαράλαμπος

Ημαθίας: Καρασαρλίδου Ευφροσύνη (Φρόσω)

 


Ηρακλείου: Μαμουλάκης Χαράλαμπος (Χάρης), Βαρδάκης Σωκράτης, Ηγουμενίδης Νικόλαος

Θεσπρωτίας: Κάτσης Μάριος

Α’ Θεσσαλονίκης: Νοτοπούλου Αικατερίνη (Κατερίνα), Αμανατίδης Ιωάννης, Γιαννούλης Χρήστος, Ζουράρης Κωνσταντίνος, Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος (Αλέκος)

Β’ Θεσσαλονίκης: Φάμελλος Σωκράτης, Αυγέρη Θεοδώρα (Δώρα)

 


Ιωαννίνων: Τζούφη Μερόπη

Καβάλας: Ελευθεριάδου Σουλτάνα

Καρδίτσας: Λάππας Σπυρίδων

Καστοριάς: Τελιγιορίδου Ολυμπία

 


Κέρκυρας: Αυλωνίτης Αλέξανδρος-Χρήστος

Κιλκίς: Αγαθοπούλου Ειρήνη-Ελένη

Κοζάνης: Βέττα Καλλιόπη

Κορινθίας: Ψυχογιός Γεώργιος

 


Κυκλάδων: Συρμαλένιος Νικόλαος

Λακωνίας: Αραχωβίτης Σταύρος

Λάρισας: Τσίπρας Αλέξιος, Κόκκαλης Βασίλειος (

Λασιθίου: Θραψανιώτης Εμμανουήλ

 


Λέσβου: Μπουρνούς Ιωάννης

Μαγνησίας: Μεϊκοπουλος Αλέξανδρος, Παπανάτσιου Αικατερίνη

Μεσσηνίας: Χαρίτσης Αλέξανδρος (Αλέξης)

Ξάνθης: Ζεϊμπέκ Χουσεΐν

 


Πέλλας: Τζάκρη Θεοδώρα

Πιερίας: Σκουφά Ελισσάβετ (Μπέττυ)

Πρέβεζας: Μπάρκας Κωνσταντίνος

Ρεθύμνης: Ξανθός Ανδρέας

 


Ροδόπης: Χαρίτου Δημήτριος (Τάκης)

Σερρών: Αβραμάκης Ελευθέριος

Τρικάλων: Παπαδόπουλος Αθανάσιος

Φθιώτιδας: Σαρακιώτης Ιωάννης

 


Φλώρινας: Πέρκα Θεοπίστη (Πέτη)

Χαλκιδικής: Μάλαμα Κυριακή

Χανίων: Πολάκης Παύλος

Χίου: Μιχαηλίδης Ανδρέας

 


Για το Κίνημα Αλλαγής εκλέγονται οι:
Επικρατείας: Καμίνης Γεώργιος

Α’ Αθηνών: Σκανδαλίδης Κωνσταντίνος

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών: Λοβέρδος Ανδρέας

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών: Γιαννακοπούλου Κωνσταντίνα (Νάντια)

 


Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών: Γεννηματά Φωτεινή (Φώφη) (

Αιτωλοακαρνανίας: Κωνσταντόπουλος Δημήτριος

Αργολίδος: Πουλάς Ανδρέας

Αρκαδίας: Κωνσταντινόπουλος Οδυσσέας

 


Άρτας: Γκόκας Χρήστος

Αχαΐας: Παπανδρέου Γεώργιος

Βοιωτίας: Μουλκιώτης Γεώργιος

Δράμας: Κεφαλίδου Χαρούλα (Χαρά)

 


Ηλείας: Κατρίνης Μιχαήλ

Ηρακλείου: Γεννηματά Φωτεινή (Φώφη) (

Α’ Θεσσαλονίκης: Καστανίδης Χαράλαμπος

Β’ Θεσσαλονίκης: Αρβανιτίδης Γεώργιος

 


Κέρκυρας: Μπιάγκης Δημήτριος

Κιλκίς: Φραγγίδης Γεώργιος

Λάρισας: Λιακούλη Ευαγγελία

Ξάνθης: Μπαράν Μπουρχάν

 


Ροδόπης: Αχμέτ Ιλχάν

Χαλκιδικής: Πανάς Απόστολος

Για το Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος εκλέγονται οι:
Επικρατείας: Παπαρήγα Αλεξάνδρα

Α’ Αθηνών: Κανέλλη Γαρυφαλλιά (Λιάνα)

 


Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών: Παφίλης Αθανάσιος

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών: Κουτσούμπας Δημήτριος (

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών: Κατσώτης Χρήστος

Β’ Πειραιώς: Μανωλάκου Διαμάντω

 


Α’ Ανατολικής Αττικής: Γερασιμίδου Ελένη

Αιτωλοακαρνανίας: Παπαναστάσης Νικόλαος

Αχαΐας: Καραθανασόπουλος Νικόλαος

Ευβοίας: Μαρίνος Γεώργιος

 


Ηρακλείου: Συντυχάκης Εμμανουήλ

Α’ Θεσσαλονίκης: Κουτσούμπας Δημήτριος (

Β’ Θεσσαλονίκης: Στολτίδης Λεωνίδας

Λάρισας: Λαμπρούλης Γεώργιος

 


Λέσβου: Κομνηνάκα Μαρία

Για την Ελληνική Λύση εκλέγονται:
Επικρατείας: Βιλιάρδος Βασίλειος

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών: Αλεξοπούλου Αναστασία-Αικατερίνη

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών: Αθανασίου Μαρία

 


Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών: Βαγενάς Δημήτριος

Β’ Πειραιώς: Ασημακοπούλου Σοφία-Χάιδω

Α’ Ανατολικής Αττικής: Μυλωνάκης Αντώνιος

Α’ Θεσσαλονίκης:

 


Β’Θεσσαλονίκης: Χήτας Κωνσταντίνος

Λάρισας: Βελόπουλος Κυριάκος

Σερρών: Μπούμπας Κωνσταντίνος

Για το ΜΕΡΑ25 εκλέγονται:
Α’ Αθηνών: Αδαμοπούλου Αγγελική

 


Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών: Γρηγοριάδης Κλέων

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών: Αρσένης Κρίτων-Ηλίας

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών: Σακοράφα Σοφία

Β’Πειραιώς: Βαρουφάκης Ιωάννης (Γιάνης) (

 


Α’ Ανατολικής Αττικής: Απατζίδη Μαρία

Ηρακλείου: Βαρουφάκης Ιωάννης (Γιάνης) (

Α’ Θεσσαλονίκης: Βαρουφάκης Ιωάννης (Γιάνης) (ΦΟΥΝΤΟΥΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Φωτίου)

Β’ Θεσσαλονίκης: Αδάμου Κωνσταντίνα

Προσθήκη σχολίου

Make sure you enter the (*) required information where indicated.Basic HTML code is allowed.

logofootermedia