Νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές! (video)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Οι Δρομείς επιβεβαίωσαν όσους τους ήθελαν για το φαβορί του πρωταθλητή. Νίκησαν τον καλό Πολύβιο με  64-51  μετά από ένα καλό παιχνίδι , που ικανοποίησε τους φίλους του μπάσκετ .

[iframe width=”700″ height=”450″ src=”https://www.youtube.com/embed/Po-kgPO8K_Y” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen ]

Δεν ξεκίνησε καλά ο πρωταθλητής και το πρώτο δεκάλεπτο  βρήκε τους γηπεδούχους να προβληματίζονται από το σκορ.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο βρήκαν τα πατήματα τους στο παρκέ οι παίκτες του Μπαλή  και πήγαν στα αποδυτήρια με 13 πόντους μπροστά.

Στο δεύτερο ημίχρονο  οι Δρομείς κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά και πάρουν την νίκη, που τους ανακήρυξε και πρωταθλητές.

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 38-25, 56-41, 64-51

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Ντάσι

Δρομείς: Χατζόπουλος 3, Αϊβαλής, Κλεφτάκης 2, Χρονόπουλος 9 (1), Μπαζιωτάκης 6, Μιχαλακόπουλος, Σακελλαράκος 6 (1), Σιανανάι 11 (3), Κοσκινάς 6 (2), Μπουρής 12 (1), Καρλής 2, Κουτσούγερας 4

Πολύβιος: Ανδριόπουλος, Φραγγέας 8, Τρυφωνόπουλος 16 (2), Μπαλιώτης 6 (2), Σπύρου, Ραυτόγιαννης, Βούλγαρης 16, Σιαμπάνης, Απέργης 5 (1), Λαζαρακόπουλος