1η και 2η θέση για το Ζωγραφάκη του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης

Με επιτυχίες συνεχίζεται η φετινή χρονιά για τον αθλητή του ομίλου μας Ζωγραφάκη Δαβίδ, ο οποίος κατέλαβε την 1η θέση στα μικτά διπλά και την 2η θέση στα μονά των ανδρών +35 στο τουρνουά ΣΒΑΕ που έγινε στην Χαλκίδα.

Ο Δαβίδ στην κατηγορία των μονών ξεκινώντας no2  του ταμπλό (πρώτος γύρος bye) επικράτησε του Γώγου με 63, 63 και εν συνεχεία του Χατζησαράντου με 60, 60. Στον ημιτελικό αντιμετώπισε και κέρδισε τον Τριμίντζιο με 64, 75.
Στον τελικό ο αθλητής μας ηττήθηκε από τον Ορφανίδη με 60, 61 κατακτώντας την 2η θέση του τουρνουά.

Στα μικτά διπλά ο Ζωγραφάκης με συμπαίχτρια την Μαργέτη κατέκτησαν την 1η θέση σε 8άρι ταμπλό επικρατώντας των Τσαούση – Βλαχογιάννη με 63 63 και των Παπίνγκου – Ζαχαρόπουλου με 64 62.

Πολλά συγχαρητήρια στον Ζωγραφάκη και την συμπαίχτρια του Μαργέτη για τις επιτυχίες τους και καλή συνέχεια από την επιτροπή διοίκησης και την προπονητική ομάδα του ομίλου στις επόμενες αγωνιστικές τους δράσεις.