2oς Ο Λαμπρόπουλος Κ και 3ος ο Δελής στη Μεσσήνη

Διακρίσεις και στο εαρινό τουρνουά της Μεσσήνης είχε ο όμιλος μας με δύο αθλητές του στην κατηγορία των ανδρών.

Στις δυο κατηγορίες των ανδρών division 2 και division 1 οι αθλητές μας Λαμπρόπουλος Κλέμ και Δελής Κωνσταντίνος κατέκτησαν την 2η και την 3η θέση αντίστοιχα.
Αγωνιστικά ο Λαμπρόπουλος Κλέμ περνώντας από 3 γύρους προκριματικών, αγωνίστηκε στο κυρίως ταμπλό του division 2. Στον πρώτο γύρο του κυρίως ταμπλό επικράτησε του Χρυσανθακόπουλου με 2-1 σετ (63 36 64). Στον ημιτελικό αγωνίστηκε και κέρδισε τον Σπανό με 2-0 σετ (64 64) μπαίνοντας στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης, όπου και ηττήθηκε απο τον Τσίκινη με 2-0 σετ (60 62). Με πέντε νίκες και μια ήττα ο αθλητής μας Λαμπρόπουλος Κλέμ κατέκτησε την 2η θέση του Εαρινού τουρνουά της Μεσσήνης.

delis_3os_mssini_2016_site

Από την άλλη ο Δελής Κωνσταντίνος αγωνιζόμενος στο division 1 πέρασε και αυτός με τη σειρά του 3 γύρους προκριματικών και στο κυρίως ταμπλό στην οκτάδα επικράτησε του Πουλακίδα με 2-0 σετ (63 64). Στον ημιτελικό δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από τον Δουκουμόπουλο με 2-1 σετ (36 64 36) κατακτώντας την 3η θέση.