logo 

Με τον πρωταθλητή Ολυμπιακό κληρώθηκε ο Αστέρας για το κύπελλο Ελλάδος

Με τον πρωταθλητή Ολυμπιακό κληρώθηκε ο Αστέρας για το κύπελλο Ελλάδος

Τους πρώτους του αντιπάλους στην πορεία του προς την κατάκτηση του 28ου Κυπέλλου της ιστορίας του έμαθε ο Αστέρας Τρίπολης στην κλήρωση της Παρασκευής.

Τους πρωταθλητές Ελλάδας τον Αχαρναϊκό και το Κισσαμικό θα αντιμετωπίσει ο Αστέρας 


Από το συγκεκριμένο γκρουπ, το εισιτήριο της πρόκρισης για τους «16» του Κυπέλλου θα το πάρουν οι ομάδες που θα καταλάβουν τις δύο πρώτες θέσεις στη βαθμολογία.

Οι όμιλοι : 1ος όμιλος

Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής

2ος όμιλος

ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Νικητής α' γύρου

3ος όμιλος

ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα

4ος όμιλος

Ατρόμητος, Κέρκυρα, Τρίκαλα, Σπάρτη

5ος όμιλος

Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός

6ος όμιλος

Ξάνθη, Παναιτωλικός, Εργοτέλης, Πανσερραϊκός

7ος όμιλος

Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος

8ος όμιλος

Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή

Αναλυτικά το πρόγραμμα των τριών αγωνιστικών:

1η αγωνιστική (19-21/9)

1ος: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-ΟΦΗ
2ος: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός, Βέροια ή Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου
3ος: ΑΕΚ-Λαμία, Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας
4ος: Ατρόμητος-Κέρκυρα, Σπάρτη-Τρίκαλα
5ος: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
6ος: Ξάνθη-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
7ος: Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Άρης
8ος: Παναθηναϊκός-Λάρισα, Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας

2η αγωνιστική (24-26/10)
1ος: ΟΦΗ-Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής
2ος: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός-Αιγινιακός ή Βέροια
3ος: Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ, Λαμία-Καλλιθέα
4ος: Τρίκαλα-Ατρόμητος, Κέρκυρα-Σπάρτη
5ος: Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός
6ος: Εργοτέλης-Ξάνθη, Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός
7ος: Άρης-Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός, Λάρισα-Παναχαϊκή

3η αγωνιστική (28-30/11)
1ος: ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-Πλατανιάς
2ος: Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός, Αιγινιακός ή Βέροια-ΠΑΟΚ
3ος: Απόλλων Λάρισας-Λαμία, Καλλιθέα-ΑΕΚ
4ος: Τρίκαλα-Κέρκυρα, Σπάρτη-Ατρόμητος
5ος: Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Ολυμπιακός
6ος: Εργοτέλης-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Ξάνθη
7ος: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Πανιώνιος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Λάρισα, Παναχαϊκή-Παναθηναϊκος