Παναρκαδικός: Συνδυάζοντας ουσία και θέαμα πήρε τους 3 βαθμούς (pics)

Σε ένα παιχνίδι με πολλές ιδιαιτερότητες ο Παναρκαδικός υποδέχτηκε την ομάδα της Αχαϊκής στην Τρίπολη.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Τρίπολης πιέζοντας σχεδόν συνέχεια κατάφερε να σκοράρει 2 φορές με τον Χατζόπουλο στο 24′ και τον Ραχίμ στο 26′, η ομάδα της Αχαϊκής δεν κατάφερε να απειλήσει σε κανένα σημείο του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναρκαδικός υποχώρησε λίγο, αφήνοντας χώρο στην Αχαϊκή ομάδα που προσπάθησε να βάλει ένα γκολ μπαίνοντας και πάλι στο ματς χωρίς όμως να το καταφέρνει.

Όσο η ώρα περνούσε και το σκορ δεν άλλαζε το ματς γινόταν όλο και πιο σκληρό με τα δυνατά μαρκαρίσματα και την ένταση να διαδέχονται η μια την άλλη.

Τελικά ο Παναρκαδικός παίζοντας ανά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο επικράτησε με 2-0 της Αχαϊκής παίρνοντας τους 3 βαθμούς της νίκης.