Το πάλεψε όμως δεν τα κατάφερε μέσα στο Ψυχικό ο Αρκαδικός

Σε ένα ματς ζωής και θανάτου ο Αρκαδικος πάλεψε μέχρι το τέλος χωρίς να καταφέρει να πάρει την πολυπόθητη νίκη μεταφέροντας τη σειρά στην Τρίπολη.

Η ομάδα της Τρίπολης στάθηκε πολύ καλά σε όλο το παιχνίδι καταφέρνοντας σε αρκετά σημεία του αγώνα να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Στο τέλος όμως η ομάδα του Ψυχικού πιο ψυχραιμη κατάφερε να πάρει τη νίκη και να χρειάζεται ακόμα μια για να εξασφαλίσει την παραμονή.

Το ξεκίνημα της αναμέτρησης βρήκε ανταγωνιστικό τον ΣΕΦΑ που έμεινε κοντά στο σκορ με εναλλαγές στο προβάδισμα. Έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με το 16-14 και με ανάλογη εικόνα και στην β’ περίοδο το ημίχρονο διαμορφώθηκε στο 32-31.

Στην επανάληψη ο Αρκαδικός ξεκίνησε πολύ άσχημα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με -16 πόντους (46-33), ωστόσο οι παίκτες του κ. Δεσποτάκη έβγαλαν αντίδραση και κατάφεραν να επιστρέψουν για το καλά στο ματς με το 54-51 στο φινάλε της τρίτης περιόδου, αλλά και το 56-55 στα 08’00 πριν το φινάλε.

Ο Αρκαδικός άντεξε μέχρι το 60-57 στα 04’00, όπου εκεί η αφλογιστία στην επίθεση έδωσε την ευκαιρία στο Ψυχικό να φτάσει στη νίκη με 70-62.

ΨΥΧΙΚΟ – ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 70-62 (2-1)

Δεκάλεπτα: 16-14, 32-31, 54-51, 70-62

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 4, Νοέας 15(2), Χουχούμης, Παπαδημητρίου 3, Ντιαλό 2, Παύλος 25(5), Παπαδιονυσίου 6(2), Τσιώκος 11, Αναγνωστάκης 4. Αρκαδικός

(Δεσποτάκης): Βλάχος, Σίνης 5(1), Μούκας 3(1), Προδρόμου 12(1), Μαραγκάκης 9(2), Τζαϊδάς, Πελτιέρ 13(1), Γαρμπής 5, Αποστολίδης 5(1), Τζουγκαράκης 10.

Κορινθία: Συνελήφθη ένα άτομο για ναρκωτικά

Συνελήφθη, χθες (28.3.2024) το μεσημέρι, στην Κόρινθο, από Συνοριακούς...

Καθορισμός προληπτικών μέτρων πυροπροστασίας οικοπεδικών και λοιπών ακάλυπτων χώρων εντός εγκεκριμένων ρυμοτομικών σχεδίων και οικισμών

Loading... Taking too long? Reload document | Open in new tab Download [162.00 B] The post Καθορισμός προληπτικών μέτρων πυροπροστασίας οικοπεδικών και λοιπών ακάλυπτων χώρων εντός εγκεκριμένων ρυμοτομικών σχεδίων και οικισμών appeared first on .

Μητσοτάκης: Στα 830 ευρώ ο κατώτατος μισθός – Εφαρμογή από 1η Απριλίου

Την αύξηση του κατώτατου μισθού στα 830 ευρώ από την 1η Απριλίου, ανακοίνωσε...